Betlejem w Bydgoszczy

Magdalena Jabłońska
,

Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska i inni artyści wystąpią podczas tegorocznego wyjątkowego koncertu „Betlejem w Bydgoszczy”. Sprzedaż biletów na to wydarzenie już trwa.

W grudniu i styczniu odbędzie się 14 koncertów w ramach premierowej trasy koncertowej „Betlejem w Polsce”. Bydgoski koncert jest zaplanowany 5 stycznia o godzinie 18.00 w hali Łuczniczka.

Będzie można posłuchać najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata w fenomenalnych muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich z różnych epok, kultur i stron świata. Zaśpiewają niezwykli artyści: Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska, Agnieszka Musiał, Dawid Kwiatkowski, Bovska. Do chóru wybitnych wokalistów dołączy także publiczność, by w wspólnie zanucić piękne polskie kolędy.

Zagrają: Atom String Quartet, Kapela Maliszów oraz bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta – Fanfara Moldova. Pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski oraz ze świata, m. in., Yazeed Sakhnini – Arab z Nazaretu, Adeba – perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach, Yaron Cherniak – Żyd z Jerozolimy.

Zgodnie z piękną tradycją podzielimy się też opłatkiem i złożymy sobie życzenia.

Dochód z trasy koncertowej „Betlejem w Polsce” jest przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących.
Bilety są do kupienia w biurze „Wiatraka” (ul. Bołtucia 7), od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00 – pierwsze 100 osób, które zakupią w tym miejscu bilety dostanie upominek od firmy Stovit – przyjaciela koncertu “Betlejem w Bydgoszczy”. Bilety są też dostępne w bydgoskich parafiach i na stronie bilety24.pl.

materiały nadesłane: Fundacja „Wiatrak”

Reklama