Będą grali w szczytnym celu

Wiktoria Raczyńska
,

Jak co roku przed wakacjami naprzeciwko siebie staną dwie drużyny – dziennikarze i samorządowcy. Zmierzą się na piłkarskim boisku na rzecz podopiecznych z placówek opiekuńczo-wychowawczych z Metropolii Bydgoszcz.

Już od trzech lat miasto Bydgoszcz organizuje Wielki Bydgoski Mecz Charytatywny. Dzięki wsparciu sponsorów udało się przez ten czas zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Środki te, w całości zostały przeznaczone na organizację wakacji letnich dla dzieci z bydgoskich Domów Dziecka. Zorganizowano za nie, m.in., kolonie dla kilkudziesięciu wychowanków BZPOW, a także jednodniowe wycieczki do atrakcyjnych miejsc w naszym regionie i sąsiednich województwach.

Były organizowane również wspólne wyjścia na lody, do restauracji, czy kawiarni, Myślęcinka, muzeów, sal zabaw i kin. Dzieci spędzały aktywnie czas, korzystając, m.in., z basenów, ścianek wspinaczkowych i kręgielni. W sumie blisko setka podopiecznych bydgoskich domów dziecka spędziła wakacje, w sposób, jaki nie byłby możliwy bez udzielonego wsparcia.

W tym roku Miasto Bydgoszcz i Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz organizuje kolejną – czwartą edycję tego wydarzenia, w nieco zmienionej, poszerzonej, metropolitalnej formule.

Chce do wspólnej zabawy w szczytnym celu zaprosić również samorządowców i dziennikarzy z gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Bydgoszcz, a zebrane od sponsorów środki podzielić między Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz jeden z Domów Dziecka z obszaru naszego stowarzyszenia.

Zaplanowany na 30 czerwca 2018 roku na godzinę 14.00 mecz, Samorządowcy vs Dziennikarze odbędzie się na boisku bocznym Stadionu Zawiszy przy ulicy Gdańskiej 163. Wstęp wolny.

materiały nadesłane: UMB

Reklama