Baśnie – sensoryczne spotkanie z książką

Magdalena Jabłońska
,

Baśnie – no właśnie, czy są aktualną formą prezentowania dzieciom „innych światów”? Czy dzieci je rozumieją? Czy im nie straszne?

Zabierzcie swoje dzieci w wieku od 1,5 do 4 lat i przyjdźcie na spotkanie z książkami ze śladami baśni. Poznajcie świat, dotykając różnych powierzchni i faktur. Słuchajcie muzyki, ruszajcie się, smakujcie, twórzcie wielkie dzieła.

Zobaczcie, jak dobierać książki dla dzieci, jak łączyć je z innymi dyscyplinami sztuki i życia oraz jak pobudzać zmysły dziecka w celu rozmiłowania w lekturze i pobudzenia integracji sensorycznej.

Pamiętajcie o stroju na zmianę.

Wstęp wolny, jednak konieczne są zapisy na adres: biuro@nowe-pokolenie.pl, w temacie wpisujcie „czytam, 20” lub „czytam 25”.

Zadanie według pomysłu i prowadzenia Lucyny Brzezińskiej-Eluszkiewicz organizowane przez Fundacja Nowe Pokolenie Bydgoszcz.

Założenie tych interdyscyplinarnych, sensorycznych, warsztatów jest takie, by pozwolić waszym dzieciom dotknąć, posmakować, usłyszeć, wytańczyć, a nawet przenieść się do świata przedstawionego w specjalnie wybranych dla dzieci książkach. Koniec z niechęcią do czytania, przekonaniem, że książki są nudne, że nie ma dla nich miejsca w kulturze pełnej telewizji i komputerów… W trakcie cotygodniowych bezpłatnych warsztatów dzieci wraz rodzicami za pomocą słowa czytanego uruchomią każde zmysły, a wykorzystają przy tym wszystkie dozwolone techniki plastyczne. Ich artystyczne działania inspirowane książką są pachnące, słodkie, kwaśne, twarde, suche, szorstkie… Wszystko po to, aby lektura i zabawa z książką zawsze kojarzyła się dziecku z poczuciem bezpieczeństwa i bliskością.

Warsztaty odbędą się w kawiarni Kogel Mogel przy ul. A. G. Siedleckiego 10, już 20 października (sobota), o godzinie 10.30 lub 25 październik (czwartek), o godzinie 17.00.

materiały nadesłane: Anna Brycka, Fundacja Nowe Pokolenie

Reklama