Bajkowy czerwiec w Teatrze Polskim

Wiktoria Raczyńska
,

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza dzieci i młodzież wraz z rodzicami na bajkowy czerwiec. „Kopciuszek”, „Sprzedawcy bajek” oraz „Pchła Szachrajka” to spektakle, które będzie można zobaczyć w czerwcu na deskach bydgoskiego teatru.

1 i 2 czerwca

Bajkowy czerwiec rozpocznie się „Kopciuszkiem” Joëla Pommerata w reż. Łukasza Gajdzisa. We współczesnej wersji baśni o Kopciuszku zobaczycie aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy oraz gościnnie występującą aktorkę filmową i teatralną, Katarzynę Figurę. Na familijną opowieść o dojrzewaniu i radzeniu sobie z trudnymi relacjami, o znaczeniu dialogu i chęci milczenia teatr zaprasza całe rodziny z dziećmi (powyżej 10. roku życia).

6-8 czerwca

Na początku czerwca na bydgoską scenę powrócą „Sprzedawcy bajek” Marii Wojtyszko w reżyserii Jakuba Krofty. Na spektakl o niesamowitym rodzeństwie, które za pomysł na życie uznali opowiadanie wszystkim wokół bajek, zapraszamy od 6 do 8 czerwca. Szczególnie tych, którzy wierzą, że smok może lubić głaskanie, księżniczka wcale nie musi wyjść za księcia, a miłość nie zna żadnych granic.

12-14 czerwca

Najmłodszych widzów w ostatnim miesiącu roku szkolnego i jednocześnie ostatnim miesiącu sezonu teatralnego 2018/2019 teatr zaprasza na kultową „Pchłę Szachrajkę”. Tekst Jana Brzechwy w reżyserii Łukasza Gajdzisa powróci na afisz w dniach od 12 do 14 czerwca.

Warsztaty

Idealnym uzupełnieniem wizyty w teatrze będą warsztaty do spektakli prowadzone przez pedagoga teatru – Karolinę Sosińską. W czerwcu, wśród propozycji bydgoskiego teatru znajdą się warsztaty do „Sprzedawców bajek” i „Pchły Szachrajki”. Zajęcia inspirowane bajką w reżyserii Jakuba Krofty odbędą się zaraz po spektaklach 6 i 7 czerwca. Na warsztaty improwizacji tekstowych i ruchowych na podstawie „Pchły Szachrajki” pedagog zaprasza po spektaklach 13 i 14 czerwca.

Bilety na spektakle i warsztaty do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy (bilety@teatrpolski.pl; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90).

materiały nadesłane: Marietta Maciąg, TPB

Reklama