Bajkowe środki podróży

Wiktoria Raczyńska
,

Kto będąc dzieckiem nie marzył o tym, aby przenieść się w świat bajek? W dniach 3-19 sierpnia mieszkańcy Bydgoszczy i okolic będą mogli zwiedzać interaktywną wystawę „Bajkowe środki podróży” i zobaczyć magiczne wehikuły ulubionych bohaterów z dzieciństwa. Wystawie będzie towarzyszyć akcja czytania książek dzieciom we współpracy Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy.

Już od 3 sierpnia na pasażach Zielonych Arkad będzie można zwiedzać wystawę „Bajkowe środki podróży”. Ekspozycja obejmie 7 interaktywnych wysp tematycznych, które przedstawiają świat wybranych bajek. Wśród baśniowych środków transportu dzieci i dorośli zobaczą łódkę w kształcie liścia, w której mieszka malutka Calineczka. Nie zabraknie kultowej karocy Kopciuszka, którą ciągnie pięknie mieniący się koń. W powietrzu zawiśnie latający dywan z „Baśni z 1001 nocy”, obok którego będzie można zwiedzać sezam ze skarbami. Wielbiciele niezwykłych przygód „Alicji w Krainie Czarów” będą mogli zajrzeć do tajemniczego tunelu oraz przeglądać się w krzywym zwierciadle. Przy wyspie z „Siedmiomilowymi butami” najmłodsi sprawdzą swoją sprawność na interaktywnej planszy. Dodatkowo dzieci będą mogły wejść do ogromnego brzucha wieloryba, którym podróżował Dżepetto – twórca Pinokia.

Ale to nie koniec atrakcji. Wśród „Bajkowych środków podróży” znajdzie się wielka fasola, przy której powstanie plac zabaw dla dzieci. Maluchy będą mogły skorzystać ze zjeżdżalni, huśtawek i hamaków i poczuć magię fasoli Jasia, tytułowego bohatera popularnej baśni.

Wystawie będzie towarzyszyć akcja czytania książek dzieciom, którą poprowadzą bibliotekarki z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy, która została partnerem wydarzenia:

  • 6 sierpnia (wtorek), godz. 15:00-16:00
  • 8 sierpnia (czwartek), godz. 15:00-16:00
  • 13 sierpnia (wtorek), godz. 15:00-16:00

Interaktywna wystawa „Bajkowe środki podróży” będzie trwać od 3 do 19 sierpnia w Zielonych Arkadach w godzinach otwarcia Centrum. Wstęp na nią jest bezpłatny. Partner wydarzenia: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy.

materiały nadesłane: Agnieszka Kaczmarek, WiMBP

Reklama