Bajkowe ferie z BCS

Wiktoria Raczyńska
,

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na bajkoterapię, bajkomalarstwo i karawanę opowieści.

  • 28 stycznia (wtorek) i 30 stycznia (czwartek) BAJKOTERAPIA 16.00-17.00
  • 4 lutego (wtorek) i 6 lutego (czwartek) BAJKOMALARSTWO 11.30-13.30
  • 8 lutego (sobota) KARAWANA OPOWIEŚCI 12.00

Wstęp wolny, obowiązują zapisy (bcs@horno.pl – w mailu należy napisać datę zajęć, imię opiekuna/ki, imię i nazwisko oraz wiek dziecka)
liczba miejsc ograniczona (grupy 15-osobowe)

BAJKOTERAPIA to relaks i edukacja z wykorzystaniem bajek i baśni. Dzięki tej formie zajęć dziecko poznaje kulturę, obyczaje, uczy się rozumieć świat, a także rozwija wyobraźnię i pogłębia zainteresowania. Bajkoterapia może być również stosowana w celach terapeutycznych – wyzwala różne emocje, pozwala odreagować napięcie oraz zaspokajać podstawowe potrzeby. Pozwala spojrzeć na problem dziecka z innej strony.

Wspólna lektura bajek i analiza przedstawionych w nich wydarzeń przyczynia się do uspokojenia dziecka, zredukowania problemów emocjonalnych i wspiera jego rozwój. Bajki nie tylko rozwijają wyobraźnię dziecka. Kształtują również jego wrażliwość i pomagają w wyrażaniu uczuć. Prowadzenie: Marta Salomon – pedagog z wykształcenia, pasji i zamiłowania. Od kilku lat spełnia się pracując z dziećmi. Obecnie pracuje w żłobku.

BAJKOMALARSTWO to zajęcia plastyczne dla dzieci od 6. roku życia

Prowadzenie: Agnieszka Markowska – konserwatorka dzieł sztuki, nauczycielka plastyki i zajęć artystycznych

Karawana Opowieści przedstawia „Jak pokonać olbrzyma?” T o baśnie polskie, które opowiada i muzykę gra: Szymon Góralczyk z grupy Karawana Opowieści

Spotkanie z opowieściami to podróż wzdłuż Wisły. Wspólnie będziecie odkrywać tajemnice polskich baśni i legend. Jak powstała ta potężna rzeka, która płynie z gór aż do morza? Jak powstały bociany? Co zrobić kiedy spotkacie olbrzyma, który chce nas zjeść? Jak go pokonać? Zabrani zostaniecie do świata wyobraźni, gdzie wszystko jest możliwe, a przygody emocjonujące.

Wstęp bezpłatny.

materiały nadesłane: Natalia Pichłacz, Bydgoskie Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego

Reklama