Aukcja rzeźby XXI wieku

Wiktoria Raczyńska
,

Bydgoski oddział Sopockiego Domu Aukcyjnego zaprasza na pierwszą w Polsce aukcję rzeźby XXI wieku, która odbędzie się już 25 maja o godzinie 19.00.

Grudniowa aukcja udowodniła, że kolekcjonerzy i miłośnicy sztuki w Polsce chcą mieć w swoich zbiorach rzeźbę. Tym razem organizatorzy chcą skupić uwagę zainteresowanych na rzeźbie XXI wieku.

Podczas majowej licytacji będzie można licytować rzeźby artystów na co dzień zajmujących się kształceniem przyszłych adeptów sztuki rzeźbiarskiej, takich jak Barbara Sojka – Szymonowicz, Grzegorz Maślewski, Dariusz Sitek oraz Paweł Otwinowski.

Nie zabraknie również dzieł artystów znanych z grudniowej aukcji rzeźby (Dominik Wdowski, Jakub Biewald, Michał Kubiak, Józef Polewka) oraz z aukcji sztuki XXI wieku (Adam Bakalarz, Mariusz Dydo, Katarzyna Kot). To tylko niektórzy z grupy 61 niezwykłych rzeźbiarek i rzeźbiarzy, których prace wybrano na aukcję.

Tutaj przygotowano wirtualną galerię rzeźb, która pozwala na obejrzenie obiektów z każdej perspektywy.

Ponadto znajdą tam Państwo katalog aukcyjny, regulamin aukcji oraz zlecenie licytacji, które umożliwi Państwu wzięcie udziału w aukcji. Zlecenie można złożyć osobiście w siedzibie SDA lub przesłać na adres bydgoszcz@sda.pl.

Wszystkie prace mogą Państwo zobaczyć na wystawie przedaukcyjnej w bydgoskim oddziale Sopockiego Domu Aukcyjnego przy ulicy Jagiellońskiej 47 (budynek obok Focus Mall).

materiały nadesłane: Sopocki Dom Aukcyjny

Reklama