Atrakcje dla dzieci w Muzeum Okręgowym

Wiktoria Raczyńska
,

Wakacyjne wtorki i czwartki to dni, w których Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przygotowuje specjalne zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat oraz rodziców.

Połowa lipca za pasem, a w muzeum wciąż trwają wakacyjne zajęcia. Odbywają się one w drugi i czwarty dzień tygodnia. We wtorki prowadzone są warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat, a w czwartki organizowane rodzinne spotkania dla dzieci do lat 7 wraz z rodzicami. Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel. 52 585 99 14, -911, -925 lub mailowo pod adresem edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl. Wszystkie spotkania rozpoczynają się od godziny 11.00 i trwają około 2 godziny. Koszt uczestnictwa wynosi 5 zł od osoby. Najbliższe spotkanie odbędzie się już 18 lipca (czwartek) w Domu Leona Wyczółkowskiego, ul. Mennica 7 i zostanie poświęcone „Drogom serca i rozumu”. Uczestnicy poznają realia, w jakich funkcjonowało społeczeństwo w 2 poł. XIX w. Skupią się na sposobach, w jakich się porozumiewano: listach, gestach, etykiecie. W części warsztatowej ozdobią filiżanki wykorzystując „mowę kwiatów”. Zajęcia prowadzone są z okazji obchodów Roku Stanisława Moniuszki. Warsztat o tej tematyce odbędzie się także 20 i 22 sierpnia.

W kolejnym tygodniu 23 lipca (wtorek) oraz 25 lipca (czwartek) odbędą się zajęcia pt. „Stwory z morskich i rzecznych głębin”. Bydgoszcz od samego powstania jest związana z wodą. Rzeki Brda i Wisła oraz Kanał Bydgoski kształtują krajobraz tego miasta. Uczestnicy spotkania za pomocą swojej wyobraźni odbędą podróż do rzecznych głębin w poszukiwaniu niezwykłych stworów i fantastycznych zwierząt. Warsztat prowadzony będzie w Galerii Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8.

Podczas wakacji Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza również do przestrzeni edukacyjnej Zabawy ze sztuką. Stanowi ona próbę przybliżenia podstawowych zagadnień z zakresu teorii i historii sztuki, które wydają się być kluczowe i szczególnie pomocne we właściwej ocenie i interpretacji owoców twórczości artystycznej. Jest to przestrzeń przygotowana szczególnie dla młodego odbiorcy, gdzie może on eksperymentować i zarazem poznać podstawowe zagadnienia z zakresu sztuki. Na przykładzie reprodukcji wielu znanych i cenionych arcydzieł światowej i europejskiej sztuki, przy użyciu licznych interaktywnych urządzeń, zostaną wyjaśnione i omówione m.in. takie pojęcia jak: perspektywa, kompozycja, światłocień, barwa, ekspresja, czy też abstrakcja. Przestrzeń edukacyjna jest okazją do tego by poprzez zabawę również zdobyć wiedzę. Przestrzeń znajduje się w Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6. Godziny otwarcia: wtorek-środa 10.00-18.00, czwartek 10.00-19.00, piątek 10.00-18.00, sobota-niedziela 11.00-18.00. Poniedziałki – nieczynne. W wybrane weekendy zabawy plastyczne z animatorem.

Koszt zwiedzania przestrzeni:
bilet normalny – 5 zł
bilet ulgowy – 3 zł
bilet rodzinny – 12 zł (max. 5 osób, w tym min. 1 dziecko)

W razie pytań można się kontaktować: tel. 52 58 59 911/914/910, edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl

W wakacje Muzeum udostępnia również Strefę Wolnego Czasu Zabawy ze sztuką. Odpoczynek i rekreacja dla zróżnicowanej grupy odbiorców przy Centrum Edukacji Muzealnej i przestrzeni „Zabawy ze sztuką”. Pod okiem animatora dzieci mogą miło spełnić czas m.in. grając w gry edukacyjne. Strefa jest czynna od wtorku do piątku, w godzinach 10.00 – 15.30. DO DYSPOZYCJI: leżaki, koce, publikacje związane z tematyką prezentowaną w muzeum oraz gry i zabawy dla dużych i małych z animatorem. Uczestnictwo w ramach biletu wstępu na przestrzeń edukacyjną Zabawy ze sztuką.

W wakacje organizowane są również Explo Niedziele, podczas których przewidzianych jest wiele atrakcji dla dzieci, m.in. zabawy z klockami Lego, animacje z chustami, tunele, gra wielką piłką, w bardzo duże kręgle, czy pokaz ogromnych baniek mydlanych. Exploseum zaprasza rodziców z dziećmi 28 lipca 2019 r. w godzinach 12.00-15.00, ul. Alfreda Nobla 1. Udział w przedsięwzięciu w ramach specjalnego biletu w cenie 1 zł.

materiały nadesłane: Adrianna Adamska, MOB

Reklama