Astoria jaką pamiętamy

Magdalena Jabłońska
,

Zakończyły się prace nad wstępną koncepcją zagospodarowania dużej strefy zewnętrznej wokół budowanego basenu Astoria. W środę (19 września) rozpoczną się konsultacje społeczne. Ratusz chce, aby nowe miejsce nad brzegiem Brdy tętniło życiem i dostarczało wielu pozytywnych emocji.

– Od początku zakładaliśmy połączenie basenu olimpijskiego z atrakcyjną strefą zewnętrzną – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – W tym roku udało się nam przejąć dodatkowe tereny nad brzegiem Brdy. Umożliwiło to przygotowanie koncepcji obejmującej pas nad Brdą od basenu aż do ul. Unii Lubelskiej. Wstępnie zakładamy wytyczenie kilku stref. Liczę, że otwarte baseny, brodziki, wodne atrakcje, plaża z leżakami oraz urządzenia do ćwiczeń będą cieszyły się dużym zainteresowaniem i dostarczą wielu pozytywnych emocji. To będzie doskonałe miejsce do spędzania wolnego czasu. Jaki ostatecznie kształt mu nadamy zależy, między innymi, od bydgoszczan.

Koncepcją objęty jest teren ciągnący się wzdłuż bulwarów od budowanego basenu Astorii aż do ul. Unii Lubelskiej. To obszar o powierzchni około 21 tysięcy metrów kwadratowych. Wstępnie podzielono go na 4 strefy. Najbliżej Astorii zaplanowano strefę basenów pływackich z szatniami i gastronomią. W środkowej części obszaru znajdzie się natomiast największa strefa zabaw i rekreacji wodnej. Proponowane jest w niej zlokalizowanie takich atrakcji jak: brodziki, rwąca rzeka, zjeżdżalnia rurowa, wodny plac zabaw. Bardziej na zachód planowane jest utworzenie strefy relaksu z plażą, leżakami, boiskami do siatkówki plażowej i natryskami schładzającymi. Najbliżej ulicy Unii Lubelskiej powstanie natomiast strefa rekreacji ruchowej z parkiem linowym dla dzieci, placem zabaw, urządzeniami do ćwiczeń oraz parkour parkiem. Cały obszar będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przechwytywanie 1Zgodnie z rekomendacją Rady ds. Partycypacji Społecznej koncepcja zostanie poddana konsultacjom społecznym. – Rozpoczną się one w środę (19 września). Swoje opinie będzie można zgłaszać do 15 października. W trakcie konsultacji zaprosimy również bydgoszczan na spacer badawczy. Chcemy pokazać jak wygląda teren pod zewnętrzną strefę rekreacji i jak może on się zmienić – mówi przewodnicząca rady, Monika Matowska.

Dokładny termin spaceru badawczego zostanie ustalony w najbliższych dniach. Ankiety papierowe będą dostępne w budynkach Urzędu Miasta przy ul. Jezuickiej, Grudziądzkiej, Wydziale Świadczeń Rodzinnych przy ul. Wojska Polskiego 65 oraz w Punkcie Obsługi Mieszkańców w Zielonych Arkadach.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama