Aktywny wypoczynek w Myślęcinku

Tomasz Welcz
,

Ferie w Myślęcinku zapowiadają się bardzo ciekawie. Na dzieci czeka ogród botaniczny oraz pokazy ratownictwa wodnego.

Ogród botaniczny zaprasza na zimowe zwiedzanie z przewodnikiem w poniedziałek (30 stycznia), wtorek (31 stycznia) i w środę (1 lutego) w godzinach 11-12. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, m.in., jakie prace prowadzone były przed zimą, by przygotować ogród na chłody, jakie gatunki budzą się teraz do życia.

Chętni proszeni są o zapisy pod numerem tel. 883 319 228 w godzinach od 7 do 14 dnia poprzedzającego zwiedzanie. Zbiórka spacerowiczów zawsze o godzinie 10.50 na parkingu przed Karczmą Kujawską przy ulicy Konnej. Opłata wynosi 5 zł od osoby, którą będzie można uiścić bezpośrednio przed spacerem, na miejscu zbiórki.

Leśny Park Kultury i Wypoczynku zaprasza wszystkie dzieci na pokaz ratownictwa wodnego. Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wspólnie ze Strażą Miejską w Bydgoszczy przygotowują wzorem lat ubiegłych właśnie taki pokaz ph. „Bezpieczna zima”. Przeprowadzą go policjanci Zespołu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych przy współpracy ze strażą pożarną i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Bydgoszczy.

Pokaz zaplanowano w poniedziałek, 30 stycznia, o godzinie 11.00 na terenie Myślęcinka w pobliżu stoku narciarskiego. Dla dzieci zostanie przygotowane ognisko, które będzie dużą atrakcją podczas pogadanek oraz zabaw zimowych.

materiał: Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku

Reklama