Aktywni, kreatywni, ciekawi – seniorzy

Wiktoria Raczyńska
,

Już w ten piątek w MCK odbędzie się wernisaż autorskiej wystawy Pauliny Komorowskiej, będącej rezultatem projektu fotograficznego „Aktywni i dojrzali na Kujawach i Pomorzu”. Kunsztownie skomponowane kadry, zwracają uwagę na rosnący udział osób starszych w społeczeństwie. W obliczu narastającego kultu młodości, autorka pokazuje ludzi dojrzałych jako aktywnych fizycznie i duchowo, ciekawych, inspirujących dla młodszego pokolenia.

To wyjątkowy projekt, bo swoim aparatem, seniorów obserwowała młoda fotograficzka. Dostrzegła ich siłę, kreatywność i wewnętrzną młodość. U sąsiadów w Toruniu oglądać mogliśmy „wersję toruńską” wystawy. Dla MCK Bydgoszcz przygotowana została nowa wersja, poszerzona o fotosy bydgoskich seniorów.

Na wystawie prezentowanych jest kilkadziesiąt portretów mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Na fotografiach zobaczymy osoby aktywne społecznie, z pasjami, zainteresowaniami, zajmujące się działalnością kulturalną, polityczną, wolontariatem, czy po prostu nadal wykonujące swoje zawody z pasją i zaangażowaniem.

Wernisaż już 8 czerwca, piątek, godzina 18.00, Galeria Wspólna – przestrzeń wystawiennicza w Foyer MCK, przy Marcinkowskiego 12 w Bydgoszczy.

Wystawa czynna do 3 lipca 2018 roku, codziennie od godziny 10:00 do 20:00. Wstęp wolny.

Paulina Komorowska urodziła się w 1992 roku w Toruniu. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunkach prawo i administracja. Od 2018 r. aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. Sekretarz Stowarzyszenia Toruńskie Spacery Fotograficzne. Współautorka wystaw zbiorowych TSF: ,,Toruń wieczorny, Toruń nocny”, ,,Poezja codzienności”, ,,Torunianki”, ,,Wiślane tajemnice”. Kuratorka i współautorka wystawy zbiorowej TSF: ,,Kujawy i Pomorze w obiektywie” . Uczestniczka trzech wystaw pokonkursowych w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu: ,,Wystaw się w CSW”.

materiały nadesłane: Jarosław Jaworski, MCK

Reklama