Akademia Muzyczna ku czci „klasyka romantyzmu”

Wiktoria Raczyńska
,

W 2020 roku Akademia Muzyczna imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy hucznie obchodzić będzie 250. rocznicę urodzin Ludwiga van Beethovena. Przez cały rok, w trakcie Forum.Beethoven, odbędzie się ponad 50 wydarzeń poświęconych „klasykowi romantyzmu”. Na Forum złożą się spotkania, dyskusje, warsztaty i koncerty.

Forum.Beethoven będzie miało przede wszystkim aspekt praktyczno-warsztatowy. W jego ramach, przez cały rok odbywać się będą różnego rodzaju seminaria i masterclasses dla pianistów, skrzypków i zespołów kameralnych, prowadzone przez światowej sławy artystów.

Od lutego do listopada w Domu Polskim w Bydgoszczy odbywać się będą recitale artystów związanych z Akademią Muzyczną. Wystąpią m.in. Mariusz Patyra, Ewa Pobłocka, Katarzyna Popowa-Zydroń, Vadim Brodski, Bartosz Koziak, Paweł Wakarecy, Michał Szymanowski czy Atma String Quartet. Artyści wykonywać będą utwory solowe i kameralne patrona forum.

Regionalna Inicjatywa Doskonałości oraz Akademia Muzyczna imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zapraszają na pierwszy koncert z cyklu „Beethoven w Bydgoszczy” w niedzielę, 16 lutego 2020, o godzinie 17.00, do Domu Polskiego, ul. Grodzka 1.

W programie:
Michał Szymanowski, fortepian
Sonata fortepianowa Es-dur op. 27/2

Michał Szymanowski, fortepian
Sonata fortepianowa Fis-dur op. 78

Radosław Kurek, fortepian
Sonata fortepianowa A-dur op. 101

Bartosz Koziak, wiolonczela
Radosław Kurek, fortepian
Sonata wiolonczelowa nr 1 C-dur op. 102

Bartosz Koziak, wiolonczela
Radosław Kurek, fortepian
Sonata wiolonczelowa nr 2 D-dur op. 102

Wstęp wolny.

materiały nadesłane: Agata Szpadzińska, Akademia Muzyczna imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Reklama