27 Finał WOŚP przed Torbydem

Magdalena Jabłońska
,

Hasło 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w tym roku 13 stycznia, to „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. Za zebrane środki zostaną zakupione, m.in., ultrasonografy, echokardiografy, tomografy, rezonanse magnetyczne i aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), a także sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Program koncertu

12:00 – Szkoła Tańca BOHEMA
12:30 – Degustatores
13:00 – Milano
13:45 – Szkoła Tańca Bailamos
14:30 – Degustatores
15:00 – So Let’s Chunky
16:00 – Bzyk i Sztajemka
17:00 – Mjut
18:00 – BydziaComBand
19:00 – Oliwer Olson
19:15 – Małach & Rufuz
20:00 – Światełko do nieba
20:10 – Nicola Tymcio
20:20 – Marta Gałuszewska (zwyciężczyni VIII edycji programu „The Voice of Poland”)

W dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wszyscy wolontariusze mogą skorzystać za darmo z komunikacji miejskiej MZK oraz komunikacji podmiejskiej STBUS. W razie kontroli biletowej należy okazać identyfikator. Przejazdy darmowe obejmują tylko i wyłącznie wolontariuszy w dniu finału.

Reklama