100. rocznica powrotu Bydgoszczy do Polski – zmiany w organizacji ruchu

Magdalena Jabłońska
,

W związku z bydgoskimi uroczystościami związanym z 100 rocznicą powrotu Bydgoszczy do macierzy, od 17 do 20 stycznia 2020 roku, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na Starym Mieście.

Już w piątek (17 stycznia) o godzinie 17.00 zamknięty zostanie parking po południowej stronie ul. Grodzkiej. W sobotę po południu nie będzie możliwości parkowania m.in. przy Młynach Rothera oraz na wielu ulicach przyległych do Starego Rynku.

Najwięcej zmian należy się spodziewać w niedzielę, 19 stycznia od godziny 8.00. Nastąpi zamknięcie ul. Jana Kazimierza, ul. Batorego, ul. Jezuickiej, ul. Farnej, ul. Malczewskiego, ul. Niedźwiedzia, a także ul. Długiej, od ul. Wąskiej do ul. Podwale, ul. Zaułek, ul. Ku Młynom i ul. Przyrzecze. Wjazd w zamkniętą strefę będzie możliwy wyłącznie dla wybranych uczestników ruchu drogowego.

W poniedziałek, 20 stycznia około południa należy spodziewać się czasowego wstrzymania ruchu w obrębie ul. Farnej, ul. Jezuickiej i ul. Malczewskiego – na czas przejścia uczestników mszy świętej w katedrze na płytę Starego Rynku, gdzie zaplanowano oficjalne obchody z ceremoniałem wojskowym.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama